Jak najít a využít DENNÍ SVĚTLO?

Pokud máš v ateliéru okno, tak máš denní světlo.
Opravdu?

Líbí se ti fotografie focené na denním světle, ale myslíš si, že ty je ve svém prostoru fotit nemůžeš?
Pokud v něm máš okno, tak věř, že můžeš.

Spousta fotografů si myslí, že pokud má v ateliéru jen malé okno, tak ho nemůže k focení použít. Není to tak. Stačí vědět, jak na to.

Nepotřebuješ ani velké okno a ani velký prostor, moje okno jsou menší balkonové dveře asi zhruba 1 metrové a můj koutek ve kterém fotím má cca 2×2 metry.
A vyfotím na tomto místě vše, od těhotných, přes portréty až po celé rodinky.

Ve svém videu, ve kterém mluvím o principu denního světla a vysvětluji vše přímo v mém ateliéru, vše uvidíš a přesvědčíš se sám/a.
Toto video najdeš v mém FOTO KLUBU a po registraci získáš k tomuto videu přístup ZDARMA. TUDY do Klubu.

Pokud si můžeš vybrat světovou stranu, ve které okno je, tak pozorně čti.

Světová strana ti bude ovlivňovat vzhled světla, které bude oknem procházet a ta nejlepší strana je severní, popřípadě severovýchodní.
Sever ti zajistí krásné a konstantní světlo po celý den, kdy nebudeš muset řešit, že ti jde na klienty moc ostré sluníčko, které se navíc co chvíli mění a vytváří na fotkách nepříjemné stíny.

U jižní a západní strany je tohle téměř zaručeno a ty budeš neustále bojovat jak s ostrým světlem, tak i barvou fotografií.

Okno už jsi našel/a, tak co ještě?

Ať už máš okno na jakoukoli světovou stranu, budeš na něj potřebovat záclony. A to takové, které ti krásně zjemní světlo, které oknem přichází dovnitř. Záclon je lepší zavěsit víc, abys je mohl/a používat více nebo méně na husto, to podle toho, jak je ten den silné světlo. V podstatě je to takový modifikátor.

Používám záclony z IKEA, jsou ideální a nestojí moc. Jsou tak akorát, ani ne moc silné a ani ne moc tenké, takže propouští světlo tak akorát. A jako bonus ty z Ikei jsou dlouhé a moc hezky vypadá, když jsou záclony až na zem a jsou i třeba vidět na fotce.

  • Jaké záclony z nabídky IKEA vybrat a jak je umístit na okno?
  • Jaký odstín výmalby zvolit?
  • Čím vyřešit podlahu, která nemá vhodný odstín?
  • Proč je výhoda mít v ateliéru nebo v prostoru, kde fotíš, okno jen na jednu stranu a co dělat, pokud jich máš víc?
  • Jak se poprat s tím, pokud nemáš okno v  ateliéru na ideální světové straně?

Ve FOTO KLUBU najdeš odpovědi na všechny tyto otázky a také zde najdeš video obsah, kde ti ukážu, jak u mě v ateliéru místnost s denním světlem vypadá, kam a jak si stavím klienty, když fotím a mnoho dalšího.
Zaregistrovat ZDARMA se můžeš TADY.

Doufám, že jsem vám, všem, co právě řešíte denní světlo ve svém prostoru pomohla a pokud by tě něco zajímalo, tak budu moc ráda, když mi napíšeš komentář 🤩


Získej tipy a rady ze světa fotografování, které ti pomůžou k rychlejšímu dosažení tvých snů

Připoj se k více jak 1 500 odběratelům - fotografům a měj tak přehled o všech mých novinkách, chystaných trénincích a dopřej si obsah zdarma, který pravidelně vytvářím.

Vaše osobní údaje budeme (pod fyzickou osobou Kateřina Svobodová) zpracovávat v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu. Zásady zpracování osobních údajů.

Kateřina Svobodová

Pomůžu ti k sebejistotě ve focení. Ať po stránce technické nebo finanční.

Rozumím technice a zatím jsem to naučila každého.

Na základě mého osobního příběhu, kdy jsem po 10 letech focení začínala od nuly a nevěděla co dál, pomáhám vyrůst i tobě.

Mým nejsilnějším smyslem jsou POCITY a díky tomu dokáži odhadnout, co potřebuješ.

A jsem holka z Moravy, takže neberu věci moc vážně a jsem pro každou p*del :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů