6 mých tajemství k editu za pár minut

Mít hotovou fotku za pár minut?

Sen každého fotografa.

Možná tě překvapí, že to není až tak o umění retuše, používání pokročilých nástrojů, využívání AI na plno apod. Nemusíš mít PS v malíčku a za sebou hodiny studia a roky praxe.

Jde o to, umět to s programy tak, jak byly stvořeny, využívat je tak na plno a k tomu znát pár vychytávek, které používám já:

1️⃣ Fotky stahuji z karty rovnou do LRc a zároveň je posílám jako zálohu na externí disk. To je otázka 1 kliku a pár minut, kdy za mě pracuje LRc a já mohu jít dělat něco jiného.

2️⃣ Do PS s fotkama chodím přímo z LRc. Takže si tam otevřu najednou tolik fotek, kolik chci. A stejně tak je potom z PS uložím najednou do LRc a ony se mi tam hezky seřadí na svá místa vedle svých originálů.

3️⃣ V PS edituji najednou více fotek, které jsou foceny na stejném místě ve stejném světle. Edituji je najednou vždy jednou úpravou, fotku po fotce. Tím si zajistím jak rychlost, tak i konzistentnost.

4️⃣ V PS používám akce. Nemyslím žádné přednastavené tonality, hazy apod. Ale sled úkonů, které bych stejně dělala ručně. Tohle mi ušetří desítky sekund.

5️⃣ Edituji pořád stejně. Díky mému workflow, které zahrnuje systém a práce s akcemi, kterých je pár a používám je neustále dokola na všechny typy fotografií. Akce jsou vytvořeny tak, že funguji prostě na vše.

6️⃣ V PS používám jen ty nástroje, které mi to usnadní. Nesnažím se vymýšlet nové způsoby, prostě mám svých 3-5 oblíbených nástrojů a používám jen je. Pokud přidá Adobe nějaké nové, vyzkouším si je a podle funkčnosti buď vyměním za nějaký starý nebo ho prostě nepoužívám.

✅ A to je systém, který jsem tvořila 13 let k dokonalosti a stálo mě to spoustu času, pátrání, zkoušení a všech těch věcí, které nejspíš teď děláš ty.
✅ Momentálně tento systém používám už více jak 6 let a pořád je funkční a nemám potřebu ho měnit.
✅ Tento systém už mělo tu čest na vlastní kůži vyzkoušet několik desítek fotografů a funguje i jim, na jejich fotkách, které jsou úplně jiné jako ty moje.

Chceš to taky umět, že jo?

Kdo by nechtěl. Proto jsem vytvořila online kurz, ve kterém tě tímto vším provedu, vysvětlím, naučím a celé mé workflow včetně PS akcí dostaneš ode mne na zlatém podnose.

Tudy ke kurzu.

Uvidíme se? Já vím, že ano 🤩


Získej tipy a rady ze světa fotografování, které ti pomůžou k rychlejšímu dosažení tvých snů

Připoj se k více jak 1 500 odběratelům - fotografům a měj tak přehled o všech mých novinkách, chystaných trénincích a dopřej si obsah zdarma, který pravidelně vytvářím.

Vaše osobní údaje budeme (pod fyzickou osobou Kateřina Svobodová) zpracovávat v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu. Zásady zpracování osobních údajů.

Kateřina Svobodová

Pomůžu ti k sebejistotě ve focení. Ať po stránce technické nebo finanční.

Rozumím technice a zatím jsem to naučila každého.

Na základě mého osobního příběhu, kdy jsem po 10 letech focení začínala od nuly a nevěděla co dál, pomáhám vyrůst i tobě.

Mým nejsilnějším smyslem jsou POCITY a díky tomu dokáži odhadnout, co potřebuješ.

A jsem holka z Moravy, takže neberu věci moc vážně a jsem pro každou p*del :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů