KRÁLOVNA ATELIÉRU

2-denní offline kurz pro profesionální fotografy

Miluj svůj ateliér

ČERVEN 2024

1 místo

Proměň svůj ateliér na místo, které budeš milovat.

V nejluxusnějším 2-denním programu 1 na 1 v ČR. Zkroť foťák, světlo, ateliér a staň se vyhledávanou a vybookovanou královnou mezi fotografkami.

Vypiluj své umění k dokonalosti a užij si tento 2-denní ponor do tajů focení přesně podle tvých představ a potřeb.

Ateliér...zní to tak složitě

ALE TOUŽÍŠ PO NĚM

Možná ho teprve chystáš, zařizuješ nebo v něm už fotíš. Tak nebo tak, přijde ti, že je to snad ta nejtěžší věc, před kterou je fotograf (nebo snad jen ty?) postaven. Co všechno budeš potřebovat? Kde to koupíš? Neuděláš chybu? Kam přesně to v ateliéru dát? Jak to používat?

A pokud to už všechno máš, pořád to nefunguje tak, jak chceš, nevypadá to tak, jako na fotkách jiných fotografů. Víš, že je něco špatně, ale netušíš co.

Pereš se s rekvizitama, pózováním klientů a některé věci tě vůbec nebaví fotit.

Říkáš si "jestli jsi vůbec normální? měl/a bys umět všechno a zatnout zuby"

Pozvánka

SPECIÁLNĚ PRO TEBE

Zvu tě, abys se mnou strávil/a 2 DNY přímo ve tvém prostoru.

Ukážu ti, že to, co řešíš, je absolutně v pořádku a normální. Také jsem na tvém místě kdysi stála a hlavou mi běhaly úplně stejné myšlenky.

Projdeme spolu všechny tvé obavy, přání, nápady a tvůj prostor jim přizpůsobíme. I když máš pocit, že některé věci ve tvém ateliéru nepůjdou, ukážu ti, že to tak nemusí být.

Kdo za tebou přijede?

Katka Svobodová

Fotografka, lektorka, mentorka, zakladatelka FOTO KLUBU Naučím tě fotit.

 • Mám dar i ty nejsložitější věci vysvětlit jednoduchým způsobem tak, že to pochopí úplně každý.
 • Jsem technik, naučím tě vyřešit každý tvůj případný zádrhel s technikou.
 • Učím věcně, prakticky, srozumitelně a rychle.
 • Jsem empatická a dokáži tě podpořit a nakopnout správným směrem.

Pomáhám fotografům, aby byli dobří v tom, co dělají. 

 

Pokud chceš:

 • pomoci s výběrem správného prostoru a s vybavením
 • ujasnit si co chceš fotit a jak
 • přestat zmatkovat ve svém ateliéru
 • vidět v něm světlo a umět ho použít
 • zkrotit záblesky
 • s lehkostí pózovat své klienty

Prostě vědět co děláš za jakékoli situace a svoji práci si tak začít konečně užívat bez stresu a probdělých nocí u počítače.

Nenech si ujít tuto jedinečnou možnost!

Bude to absolutní gamechanger v tvojí profesionální kariéře.

Taky začínala

PŘÍBĚH FOTOGRAFKY

Ve svém krásném ateliéru neměla denní světlo - podle jejich slov - které se jí tolik líbilo a toužila pomocí něj pro své klienty tvořit. Jaké bylo její překvapení, když jsem jí ukázala, že to není pravda! Dnes, více jak polovinu nafocených fotek tvoří díky mně denním světlem. Její klienti jsou nadšení a ona se tak stala KRÁLOVNOU svého ateliéru.

Kačko děkuji moc, že jsi se za mnou vypravila i takovou dálku. Byla to úžasná zkušenost a všem co váháte, moc doporučuji! Absolvovala jsem spousty workshopů, ale zkoušet si to přímo ve svém prostředí a navíc s Katkou, která ví co a proč dělá a dokáže to vysvětlit, vás posune mnohem víc.
Eva Šaškováfotografka

Brzy se uvidíme!

CO PŘESNĚ ZÍSKÁŠ

 • 1
  BOŽÍ ATELIÉR

Ukážu ti, jak vybrat správný prostor, vybavení, co je v ateliéru důležité a co tam fakt nepotřebuješ. Projdeme nábytek, rekvizity a pěkně s tím zatočíme. Předvedu ti, jak je správné rozmístění věcí zásadní pro hladkou a rychlou práci.

 • 2
  KOUZLENÍ DENNÍM SVĚTLEM

Myslíš si, že to tvoje je na nic. Že je ho málo nebo je nějaké divné. Budeš překvapená, jak málo stačí, abys měla na svých fotkách toto překrásné a nezaměnitelné světlo.

Přesně pro tyto fotky k tobě budou tví klienti jezdit.

(předpokládám, že v ateliéru je minimálně jedno okno běžných rozměrů)

 • 3
  KLÍČ K ZÁBLESKŮM

Naučím tě s nimi pracovat. Zjistíš, jak jednoduché to překvapivě je a přestaneš se jich konečně bát. Některé fotky se bez nich vyfotit nedají a ty za tyto 2 dny uvidíš, jak byly tvoje obavy zbytečné.

Naučíš se fotit fotky, o kterých sníš, a které jsi tolikrát zkoušel/a vyfotit, ale nikdy to nebylo to ono.

 • 4
  DOVEDNOST PÓZOVAT S CITEM

Ukážu ti, jak se během chvilky nacítit na klienta a poznat, jaká póza mu bude slušet. Uvidíš, jak ho do ní dovést tak, jak ty přesně chceš. Naučím tě různé triky a pomůcky, jak toho dosáhnout efektivně a u každého typu postavy.

Předám ti celé moje pózovací workflow, které jsem budovala víc jak 10 let a je tak jednoduché, že si ho hravě zapamatuješ.

 • 5
  UMĚNÍ NASVÍTIT TĚHOTENSKÉ FOTO

Na reálné klientce ti ukážu všechny druhy svícení, které jsou pro těhotné vhodné a které ony milují. Projdeme světlé i tmavé pozadí, uděláme z bílé bílou a na tmavém tě naučím pomocí světel vypíchnout to, co je důležité. Troufám si říct, že právě těmito fotkami se výrazně odlišíš od ostatních fotografů.

(typ focení vychází z tvých momentálních potřeb a požadavků, můžeme fotit cokoli jiného)

 • 6
  VŠE O FOCENÍ MIMINEK

Naučím tě, jak jednoduše fotit jeden z nejtěžších fotografických žánrů tak, aby to bylo jednoduše zapamatovatelné a minimálně rušivé pro novorozence.

Ukážu ti finty, jak miminko rychleji přivést do hlubokého spánku a jak zařídit, aby v něm setrvalo při manipulaci během focení. Uvidíš, že miminka se dají fotit v každé situaci a jeho rodiče, vaši klienti, tak nebudou ve stresu a tento den si užijí.

(typ focení vychází z tvých momentálních potřeb a požadavků, můžeme fotit cokoli jiného)

 • 7
  JEDNODUCHOU ÚPRAVU FOTEK

Přenechám ti moje pracovní workflow od importu až po odevzdání hotové galerie klientovi. Čas je naše nejvzácnější komodita a proto jsem se léty propracovala k efektivnímu systému, který funguje na jakoukoli fotografii. Jednoduše, rychle, bez potřeby hlubších znalostí Photoshopu. Celý proces bude nahrán na video, které ti zůstane.

A k tomu navíc

BONUSY

 • 1
  PŘÍPRAVA PRO KLIENTY

Velká pomoc pro tvé klienty. Informační příručka, kterou zasílám před focením všem svým klientům, aby věděli co je čeká, jak se mají připravit, jaké zvolit oblečení a proč. Pomáhám jim tím, aby byli připraveni v pohodě a klidu, bez stresu. Popisuji zde i možné situace, které během focení mohou vyvstat a tím je připravím téměř na cokoli.

 • 2
  FOTO PRŮVODCE

Tahák pro tebe. Po kurzu vytvořím průvodce tvým ateliérem, aby ti pomohl při focení v něm s jistotou a klidem. Obsahuje všechny světelné situace, které jsme na kurzu probíraly včetně ukázky póz, které jsou pro danou situaci vhodné. Tahák, který budeš mít vždy po ruce pro chvíle, kdy nebudeš vědět jak dál.    

 • 3
  AKCE DO PHOTOSHOPU

Akce, které používám při úpravě svých fotografií ve Photoshopu. Jedná se o akce, které používám jak při retuši, tak při finálním editu fotografií. S těmito akcemi tě naučím pracovat v rámci druhého dne našeho kurzu, kdy ti budu ukazovat celé mé workflow zpracování fotografií.

 • 4
  ONLINE KONZULTACE

Po kurzu ti věnuji 1 hodinovou konzultaci online. Doporučuji ponechat si časový odstup po kurzu, abys mohl/a získané dovednosti převádět do praxe. Během ní ti vyvstane určitě několik otázek a momentů, které tímto způsobem se mnou budeš moci následně probrat. Můžeš si čas rozdělit podle sebe.

 • 5
  FACEBOOK SKUPINA

Kurzem to u mě nekončí. Mým záměrem je, abys opravdu a jednou pro vždy pochopil/a principy fotografie a abys přestoupil/a ze svých představ do reality. Dokážeš tak v lehkosti tvořit pro své úžasné klienty bez zaváhání. K tomu tě budu podporovat dále v uzavřené FB skupině jen pro účastnice tohoto kurzu.

Jak to přesně vypadá?

(osnova dne vždy vychází z tvých momentálních potřeb a požadavků, je tedy proměnlivá i co se žánru focení týče)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

DEN #1

 • 09:00 přijíždím do tvého ateliéru
 • 10:00 projdeme si tvoje studio, nastavíme správně fotoaparát
 • 11:00 přichází modelka, na které si zkoušíš denní světlo
 • 12:00 přesouváme se na ateliérovou část - focení se záblesky
 • 13:00 pauza
 • 13:30 pokračujeme se záblesky, bílé a tmavé pozadí
 • 15:00 zásady pózování + komunikace s klientkou
 • 16:00 rekapitulace + prostor na tvoje otázky

Cílem tohoto dne je, aby ses naučil/a pracovat s denním a zábleskovým světlem. Upevníš si zde technické nastavení jak fotoaparátu, tak i světel. Naučíš se zorganizovat si focení tak, aby jednotlivé scény na sebe navazovaly.

Bude to takový trénink na druhý den, kdy budeš už fotit s reálným klientem a samostatně, pod mým vedením.

(osnova dne vždy vychází z tvých momentálních potřeb a požadavků, je tedy proměnlivá i co se žánru focení týče)


DEN #2

 • 09:00 začínáme vizáží těhotné ženy
 • 10:00 fotíme těhotenskou fotografii - denní světlo
 • 11:30 pokračujeme záblesky
 • 13:30 pauza
 • 14:00 řešíme otázky, které ti během tohoto dne vyvstaly
 • 15:30 postproces fotografií
 • 18:00 ukončení

Cílem tohoto dne je, aby sis upevnil/a v praxi to, co ses naučil/a první den. Budeš fotit samostatně včetně nastavování světel, scény, pózování klienta a tím si tak nejlépe zafixuješ veškeré situace a celé workflow focení.

To je jeden z nejlepších způsobů, jak se vše naučit rychle a efektivně. Nafocené snímky budeme později tento den editovat, takže ti dám okamžitou zpětnou vazbu na ně, abys věděl/a, na co se příště více ještě zaměřit. Provedu tě celým postprocesem.

(osnova dne vždy vychází z tvých momentálních potřeb a požadavků, je tedy proměnlivá i co se žánru focení týče)

Během těchto 2 dnů změním tvůj pohled na SVĚTLO, vytrhnu tě ze zajetých kolejí, otevřu oči a pomůžu ti stoupnout si do své SÍLY abys byl/a tvůrcem svého focení a přestal/a dělat věci jako všichni ostatní.

Představ si

JSI KRÁLOVNA SVÉHO ATELIÉRU

...každý den se těšíš do svého vymazleného prostoru
...přesně víš, co budeš fotit a jak, protože sis ujasnil/a svůj styl
...umíš používat světlo, takže pak nemusíš trávit hodiny při retuších
...tvoříš pro své klienty fotografie s lehkostí a sebevědomím, za které ti budou platit
...neděláš věci pokus x omyl, fotíš na jistotu
...nemusíš už denně ležet v youtube videích, návodech zdarma a hledáním informací
...představ si, že sen se stal skutečností

...tak jako můj před 12 lety

Cena kurzu

VČETNĚ VŠECH BONUSŮ

Stačí mi

2 DNY


ZÍSKÁŠ:

 • 2 DNY se mnou ve tvém ateliéru
 • 1 hodina mentoringu po kurzu
 • všechny bonusy
 • přístup do FB skupiny neomezeně
 • certifikát o absolvování kurzu

29 000 Kč

při platbě v celku

24 000 Kč

Kurz můžeš zaplatit na 2 nebo 3 splátky. První při objednání a zbývající musí být zaplacena v momentě, kdy si spolu určíme termín kurzu.

Potřebuješ to ještě jinak? Je to v pohodě, napiš mi 🙂

Chci víc

2 DNY + VIP podpora


ZÍSKÁŠ:

 • 2 DNY se mnou ve tvém ateliéru
 • 1 hodina mentoringu po kurzu
 • všechny bonusy
 • přístup do FB skupiny neomezeně
 • certifikát o absolvování kurzu

+

1:1 VIP podpora po dobu 3 měsíců

 • 1x týdně ZOOM jen TY a JÁ
 • VIP messenger podpora
 • Členská sekce s výukovým materiálem

39 000 Kč

při platbě v celku

34 000 Kč

Kurz můžeš zaplatit na 2 nebo 3 splátky. První při objednání a zbývající musí být zaplacena v momentě, kdy si spolu určíme termín kurzu.

Potřebuješ to ještě jinak? Je to v pohodě, napiš mi 🙂

Bonusy

PLATÍ OMEZENOU DOBU

BONUS do 30.11.

 • 1:1 VIP podpora na 1 měsíc navíc
 • Roční členství v Klubu po skončení kurzu

BONUS do 15.12.

 • Roční členství v Klubu po skončení kurzu

Získáš

NENÍ TOHO MÁLO

ATELIÉR který bude mít hlavu a patu
pochopení a správné využití DENNÍHO světla
klíč k ZÁBLESKŮM
cit a triky na PÓZOVÁNÍ
budeš umět fotit TĚHOTENSKOU fotografii
vše, co vím o NOVOROZENECKÉM focení
jednoduché WORKFLOW při postprocesu
BONUSY v hodnotě 10 000,-
přístup do uzavřené FACEBOOK skupiny s mou podporou

OUJÉÉÉÉ...ŘÍKÁŠ SI...TEĎ TO NEJDE, TO SI TEĎ NEMŮŽU DOVOLIT.
ANO, NÁŠ MOZEK NEMÁ RÁD ZMĚNY, CHCE NÁS DRŽET V BEZPEČÍ TOHO, CO DOBŘE ZNÁME.

Ale otázka je, jestli v tom starém, známem, ale nefunkčním chceš dále setrvávat anebo
konečně udělat krok ke splnění svého snu?

JE TO KROK Z TVÉ KOMFORTNÍ ZÓNY,
ALE JEN TAM, KDE TATO ZÓNA KONČÍ,
MŮŽEŠ RŮST.

Reference

CO O KURZU ŘÍKAJÍ FOTOGRAFOVÉ

Můj problém byl zjm. vnímání denního světla a zároveň jsem chtěla poradit s tím umělým. Kačka u mě byla celý den, probraly jsme všechno a více než to. Bylo to hodně náročný, ale zároveň mě to nabilo obrovskou energií ve změnách. Už před kurzem jsem projela stovky fotek ateliérů a interiérů, abych si uspořádala v hlavě, co je vlastně mému srdci blízké. A na kurzu jsem si to jen potvrdila. Kačka mi ukázala, jak správně využívat denní světlo a ukázala mi, že ho tam vůbec není málo. A pokud je, naučila mě scénu přisvítit tak, že bych to skoro nepoznala. Boží! Dneska premiéra. Přijela slečna, nervozní z focení boudoir, ale nakonec se celou dobu smála a užívala si to, protože jsem chodila a říkala „ty bláho, to světlo“ “ to je boží“ a podobně…Po návratu jsem musela Kačce hned napsat.. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI! Nejlépe investované peníze za tu dobu, co fotím
Simona Brumlováfotografka
Kačce jsem neskutečně vděčná, že za mnou přijela a ukázala mi, že ve studiu mám dostatek světla a že se nemusím bát. Nasmály jsme se, když jsme hýbaly s postelí. 🙂 Člověk by nevěřil, že stačí postel trochu posunout a vyřešíte si místo. Tím, že vám Katka ukáže přímo ve vašem prostoru její praktiky, tak vám to všechno hrozně usnadní. Tuto službu jsem u nikoho jiného neviděla. Prostě si ji objednáte a ona k vám dorazí přímo do vašeho ateliéru. Hlavně ten čas tak strašně letí, takže než jsem se rozkoukala, tak bylo odpoledne. Získala jsem nové poznatky, informace, nové fotografie do svého portfolia. Úžasná zkušenost na kterou budu dlouho vzpomínat. Katka je neskutečně trpělivá, šikovná a lidská. Moc za ten kurz děkuji!
Katka Molkováfotografka
Kačka je úžasná a vidí prostě to, co my obyčejní smrtelníci ne. Děkuji za tento úžasný kurz.
Jana Kovalčíkováfotografka
Kačko, ještě jednou moc děkuji, bylo to nejen výživné ale i záživné… spousta informací, spousta cenných rad a podnětů, i co se týče vybavení ateliéru… vím přesně, čeho se mám zbavit a co doladit. Focení miminka bylo parádní, máš to prostě dokonale vychytané a je skvělé, jak to předáváš se vším všudy… jestli nakonec budu miminka fotit nevím, je to faaaakt náročné, ale když jsi mě tím tak krásně provedla, byla by to škoda nevyužít. Nápad učit fotografky přímo v jejich vlastních prostorách je naprosto geniální věc !!!!!
Pavlína Fuchsigováfotografka
Kačko děkuji moc, že jsi se za mnou vypravila i takovou dálku. Byla to úžasná zkušenost a všem co váháte, moc doporučuji! Absolvovala jsem spousty workshopů, ale zkoušet si to přímo ve svém prostředí a navíc s Katkou, která ví co a proč dělá a dokáže to vysvětlit, vás posune mnohem víc.
Eva Šaškováfotografka

3... 2... 1...

TEĎ JE ČAS

Jdeš do akce?

Časté otázky

FAQ

Pro koho je tento kurz?

Pro všechny fotografy, bez ohledu na úroveň, co mají prostor, ateliér, ve kterém fotí a potřebují pomoci vyřešit určité situace v něm.

Přijedeš kamkoliv?

V rámci české a slovenské republiky ano.

Jak dlouho kurz trvá?

Kurz trvá 2 dny. Přibližný časový harmonogram je vypsaný výše.

Co vše budeme řešit?

V podstatě cokoli, co se týká tvého ateliéru – rozmístění, využití denního světla, focení se záblesky, pózování apod.

Dostanu nějaký výstup z kurzu nebo si musím vše pamatovat?

Po kurzu zpracuji tištěného foto průvodce, kterého vytvořím přesně na míru tvému prostoru tak, abys v něm mohl/a pracovat stejně, jako když jsem byla já u tebe. Po kurzu ti ho zašlu do měsíce poštou.

Pokud se pro kurz rozhodnu, za jak dlouho se uskuteční?

To záleží na mé vytíženosti a na tom, jak moc spěcháš. Ale momentálně to je max. do 2 měsíců od tvé objednávky.

Pro koho kurz není?

Není pro ty z vás, co nemáte svůj vlastní prostor/ateliér na focení.